sobota 30. listopadu 2013

Patrik: Kometky v Atlase mraků, duch doby atp.Musím Vám něco napsat. Před rokem běžel v kinech film Atlas mraků, jenž naťuknutým jedincům připadá pochopitelně dodnes nezapomenutelný. Vzpomínáte na to, jak měla každá hlavní postava mateřské znaménko ve tvaru komety? A na to, jak se na samotném konci filmu kometa proletěla po noční obloze? 

V tom samém okamžiku si málokdo na první zhlédnutí všiml, že kamera letmo projede holý týl Zacharyho (Toma Hankse) –  tím se naplní počet postav se znaménkem (snad jsem neprozradil příliš, když čtu ještě po roce někde diskuze lidí, kterým se nedaří tu šestou postavu se znaménkem najít). 


Atlas mraků byl naprosto jedinečný a odvážný počin, takže se ani po delší době nedivím, že nebyl finančně dostatečně podpořen i přesto, že za jeho vznikem stáli mj. Wachovští jakožto tvůrci slavného Matrixu (ten ještě možná mluvil příliš mezi řádky). Ano, lze tedy v současnosti v té nadprodukci braků najít i nějaký ten film napomáhající uvědomění (o tom moc pěkně píše Anamel ZDE), ale ani tam nepřijdeme o nežádoucí podprahové zprávy třeba (něco za něco). 

Pokud jde o hudbu, kolikrát nevěřím vlastním uším (teď v tom pozitivním smyslu), když naslouchám slovenskému hip-hopu (já!), kterému se začalo snad právem říkat "uvědomělý" (neznám příliš pozadí tohoto žánru, ale uchvátil mě Majk Spirit a Suvereno, konkrétně jejich poslední alba Nový člověk a Alchymista –  obě vyšla vloni). 

Jak asi už chápete, opět přemítám nad kolektivním duchem doby prostřednictvím reflexe aktuální kultury. A tak co se týče literatury, když jedete pražským metrem, nelze si nevšimnout překvapivě velkých upoutávek na tituly typu Zkorumpovaná farmacie (Ben Goldacre) nebo Přišel Bůh z vesmíru? (Mauro Biglino, bývalý vatikánský kněz). 

A tak se asi ne poprvé ptám: je tohle ono nenápadné probouzení? 
Nebo jde snad někdy i o hru na esoterické pudy člověka mimo jiné v zájmu stávajícího systému a je tudíž třeba ji patřičně před servírováním formovat – předkládat bezpečné polopravdy? Toť velká otázka a další budou v prosinci následovat. :-)

Patrik

čtvrtek 28. listopadu 2013

Nějaké ty dřívější záběry komety ISON za denního světla (VIDEO)


Nevšímejte si prosím názvu videa, jen sledujte jeho prvních 40 sekund...takto už Ison za denního světla neuvidíme, čeká nás až během vánočních nocí. Věřím, že přežije. Na ony záběry z různých částí světa přejdete kliknutím na nedávnou fotku z Řecka.

Patrik

neděle 24. listopadu 2013

Alexiam: 1 den...v průběhu života

Den malého dítěte je nepředstavitelná časová jednotka, jsou to hodiny a hodiny hraní, pohybu, spaní, mazlení s maminkou a všeho ostatního. Je to celý veliký den.
Den v mateřské školce už nabírá stereotypu, ráno vstanu, vyčistím si zuby, nasnídám se, vypravím se a hurá do školky - kde už je další program.. Podle toho, kdy mají rodiče čas zase vzhůru domů a hrát si, hrát si a hrát si! A najednou je tu víkend, vstávám brzy, i když nemusím (snad jen abych nepřišla o jedinou minutu) a nic mě neomezuje, nejsou hranice pro mou fantazii.
Ve dni předškoláka je snad jediná změna... Minimálně jednou denně tou malou hlavičkou proběhne myšlenka 'už půjdu do té velké školy, jaké to tam asi bude?, jaké budou paní učitelky?, bude se mi tam líbit?'.
Den v první třídě je veliká zodpovědnost - 'už jsem velká, dospělá, chodím přeci do školy, tudíž až přijdu domů, čekají mně úkoly, moje povinnost', snad každý se těší na ten první zlomový den.
Každý den povinné školní docházky je si podobný. Ráno otráveně vyrážím do školy, abych tam znuděně seděla a poslouchala učitele a spěšně se loučím s kamarády na cestě domů, kde mě čeká ještě plno času, který mi poskytuje dostatek kýžené svobody a tajemství.
Ve dni deváťáka se míhají myšlenky o budoucnosti. Poprvé se rozhoduju víceméně sama, poprvé můžu 'měnit' svůj osud..
První den na střední škole je šílený, kdy JÁ jsem ten jediný blbec, který neví, kam má jít a ještě lépe, co má za hodinu - co teď? A pak? Bude to lepší?
Další dny jsou zase ve starých kolejích, pouze času nám ubývá. Není to jen tím, že se vrátíme později ze školy, ale i tím, jak se změnilo naše vnímání. Dříve bylo do šesti, kdy se dělaly úkoly, nesčetně minut a ještě více vteřin, ale dnes jsou to jen 2 hodiny!!
Změna přichází až ve dni maturanta, kterému nezbývá nic jiného, než se zamyslet, co dál. Zpočátku je to stále jen, že maturita má dost času, ale ten čas se kvapem krátí, najednou je tu a ve mě hlodá otázka - 'nesežere mě ten velký svět?', nezbývá, než doufat.
Každý den po maturitě je obrovská svoboda, nic mě nesvazuje, nejsou to jen dva měsíce, co má každý 'blbec' na základce, jsem volná! Vstávám co nejpozději, abych také nepromarnila žádnou vzácnou minutku, poflakuju se, využívám možností dnešní (zrychlené) doby.
Den vysokoškoláka už nemá čas po škole.. Jaký taky, když se vracím ze školy o půl deváté večer, dříve už jsem si čistila zuby a chystala se do postele nebo už dávno spala. Je pouze čas mezi školou, těžko využitelný, stále mě limituje večerní přednáška, zítřejší cviko, apod. Mám čas školy a čas učení - to ostatní je výdobytek mojí duše toužící po svobodě, které se jí dostávalo v raném dětství, a které udělal (nejen) školský systém přítrž.
...a co nás čeká? Den pracujícího dospěláka, kdy budeme doufat, že aspoň doma nás očekává život, který jsme si přáli, když práce není to, co by nás naplňovalo. Nečekám den důchodce, jelikož s tímto sociálním systémem se mne a mé generace žádný důchod nedotkne.


Zdroj: Alexiam´s way
Vystavil: Mates

Tomáš Klus: Napojen (Svět je Tvá továrna na sny)

Začínám přicházet na chuť...:-)


Text písně odjinud z YouTube:

Vzpomeň jak s očima dítěte,
hleděl na letící ptáky.
Jak krásné bylo být na světě,
s vědomím, že umíš to taky.
Dnes už nelétáš, neboť okolí
zmátlo tě strachem, že pády bolí.


Zastav se, čas nikam nespěchá,
jen rozum nutí ho k běhu.
Věř však ty, synu člověka,
žes nedílná součást příběhu.
Ty jsi já, jako já Tebou jsem,
společná je nám planeta Zem.

R. :
Ničeho nelituj, život co máš je Tvůj,
žij a měj rád co je.
Nechť Srdce se rozbijí
Láskou, tak přijmi jí.
Cítíš, jak jsi napojen, jak jsi napojen,
přes všechny pochyby, život je krásný.
Jsi napojen a Svět je Tvá továrna na sny.


Nebe až najde jas ve vodní hladině,
až měsíc opře se o břeh.
A padne hvězda, zkus si přát jediné,
to aby dopadla dobře.
Ztiš se a poprvé k sobě se obrať,
bez zbraní a krve porazíš obra.


Obra co založil duhy stín,
když před lety zotročil Zem.
A člověka Bůh vůbec nejistil,
v otázce, kdo vlastně jsem.
Poznej, že být je jednoduché,
ucítíš klid, že vše jedno je duchem.


...
Patrik

sobota 23. listopadu 2013

Vánoční strom se stínem smrti

Tato úvaha nám přišla mailem od našeho čtenáře. Jsme rádi že se alespoň malým dílem chcete zapojit do projektu Srdce nové energie a pomáháte nám tvořit obsah stránky :)
_

Na mnohých náměstích budou po dobu vánočních svátků stát krásně nasvícené vánoční stromy, které nám mají zvěstovat lásku a štěstí se všemi bližními, stejně tak jako soulad a harmonii...

Ale o jaké harmonii zde vlastně můžeme mluvit, když tuto naši představu vtělujeme do stromu, kterého jsme za tímto účelem nejdřív zabili. Zcela pokrytecky jsme nejdřív vyhlásili soutěž „miss“ nejkrásnější strom. (http://www.ticbrno.cz/cz/aktuality/hlasujte-pro-vanocni-strom-na-namesti-svobody) V hlasování ctihodných občanů jsme ohodnotili ten nejkrásnější, který v přírodě rostl mnoho let v opravdovém souladu a harmonii. Pro vítěze byla první cenou smrt se slibem, že ho ozdobíme a vystavíme na odiv všem...

Jak by se asi líbilo lidem, kdyby na stejném principu fungovaly všechny ty světové či národní miss, které opěvují ženskou krásu či jiné soutěže. Kolik by se si přihlásilo krásných dívek do soutěže, kde by první cenou byla poprava s příslibem, že po smrti bude vítězka nádherně oblečena a vystavena jako neživá figurína na náměstí ve vašem městě?

Trochu extenzivní a absurdní výklad. Nemáte ten pocit? Já ho však nemám. Mně je z toho smutno!

Určitě by se mi víc líbilo, kdyby na každém náměstí mohl takový strom růst celý rok, měl kolem sebe dostatek místa, které by pod zemí nebylo dotčeno inženýrskými sítěmi, které jsou v nepravidelně pravidelných intervalech překopávány stavebními firmami bez ohledu na jakoukoliv zeleň. Mohl by zde volně růst a byl by s námi pořád... živý ... a na vánoce slavnostně ozdobený... Teprve takto, bychom mohli slavit svátky lásky blíž k opravdové lásce a harmonii...

Pavel Krček

Vystavil: Mates

pátek 22. listopadu 2013

Vít Syrový: CO PŘINÁŠEJÍ KOMETY aneb ISON - Boží posel?


Utišme rozumové myšlení a dejme prostor možnosti, že vše od mikrokosmu (např. miliony buněk lidského těla, zvířat, rostlin, kamenů..) přes to, kam normálně dohlédneme my lidé (naše tělo, rodina, společenství ve městě, státy, kontinenty, Země) po naši Sluneční soustavu, galaxii a dál a dál, je řízeno a funguje s naprosto shodnými principy řízené Vyšší inteligencí (kdo chcete, můžete ji nazvat Bůh). Vše je dokonale propojeno a NIC není náhoda. VŠE do sebe zapadá v návaznasto na Nejvyšší plány, ke kterým nedohlédneme.. - CO K NÁM NESE KOMETA ISON, která 28.11.2013 projde perieliem (nejbližším bodem) Slunce? Velmi pravděpodobně uvidíme na obloze velkou světelnou show, od prosince prý také za denního světla.. Jaký je ale její pravý smysl? Od kud přichází a s čím? Jaký již má a bude mít vliv na Zemi, na nás? Souvisí její příchod s probíhající transformací našich přesvědčení, povahy, těl, vztahů v partnerství, v rodině, ve společnosti, na celé Zemi?? Ano… říkají vědci, badatelé, proroci a sensitivní lidé…
Co jsou to komety?
Lidé už po staletí vnímají komety jako „posly nebes”. Rovněž se traduje, že mají způsobit obrovské změny. Má babička mi vyprávěla, že počátkem minulého staletí se zpívalo: „Lidičky třeste se, kometa nese se!” Tehdy se očekávala Halleyova kometa, která v roce 1910 proletěla blízko Země. Novináři té doby psali, že nebezpečné plyny z jejího ohonu mohou poškodit Zemi nebo způsobit nemoci. Nic takového se však tehdy nestalo. Dnes je známo, že Halleyova kometa k naší Zemi přilétá každých 75–76 let a její průlety a místa, kde se bude nacházet, lze vypočítat.
Když se kometa přiblíží k vnitřní části sluneční soustavy, zahřívání jejího obalu jádra Sluncem způsobí, že se jeho vnější ledové vrstvy začnou vypařovat. Takto uvolněné proudy prachu a plynu vytvoří řídkou atmosféru okolo komety, nazývanou koma neboli ohon, který v důsledku slunečního „větru“ míří směrem od Slunce. Ačkoli pevné jádro komety mívá průměr kolem 50 km, koma může být větší než Slunce a ohony mohou dosáhnout délky 150 milionů km nebo i více. Je-li tento ohon velký (příp. viditelný i ve dne), označuje se pak kometa jako „velká“.
Význam slova kometa astronomové odvozují od výše popisovaného slova koma. Jedno z dalších vysvětlení lze nalézt v němčině, kde kommen lze přeložit jako přicházet apod. Komety skutečně přicházejí a zase odcházejí. Mohou být přitom buď periodické, jež se opakovaně v určitých intervalech vrací k Zemi (patří mezi ně např. Halleyova kometa), nebo neperiodické, které k nám přiletí jen jednou a pak zase odletí. Posledně jmenované vzácnější komety lze poznat dle toho, že mají parabolické či hyperbolické oběžné dráhy, které je vynesou navždy mimo sluneční soustavu, a to po jediném průletu okolo Slunce.
Komety mohou být buď viditelné pouhým okem, nebo dalekohledem či dalšími prostředky. V těchto případech se vnitřní jádro komety obalí hmotností a při určité vzdálenosti od Slunce odráží jeho záření. Některé komety jsou však pro běžný zrak i všechny hmotné přístroje neviditelné. Mohou být buď přespříliš vzdálené, nebo jen ve svém jemnohmotném zábalu – mezi posledně jmenované patřila i Betlémská hvězda. V některých zdrojích jsou též zmínky o „padajících hvězdách“ – záznamy o tom nalezneme třeba v Gilgamešovi, Janově Apokalypse, Knize Enoch i jinde. Nelze však přitom jednoznačně rozlišit, jestli jsou tím m&iacut e;něny komety, nebo bolidy, což jsou libovolné objekty, jež vytvářejí na obloze světelný jev.
Obecně se jako bolid označuje meteor, který vyvolá větší pozornost, jež nemusí vyplývat jenom z výrazné jasnosti, ale třeba ze značné délky jeho stopy na obloze apod. Bolid září v důsledku své vysoké rychlosti, přičemž se jeho hmotný obal třením o pozemskou atmosféru silně zahřívá a odpařuje. U větších bolidů může následně dojít k jednomu či více výbuchům, které těleso obvykle rozdělí na několik částí. Tento jev bývá doprovázen tlakovou vlnou a silným třeskem (explozí).
Značnou pozornost rovněž vyvolávají asteroidy, jejichž průlety kolem Země jsou v posledních měsících dost časté. Připomeňme si explozi 17 metrů velkého, shůry padajícího objektu nad Ruskem, ke které došlo letos 15. února. Koncem května proletěl kolem Země asteroid dlouhý 2,7 kilometru. Poslední zaznamenaný přes 10 metrů velký asteroid se ve vzdálenosti 105 tis. kilometrů od Země pohyboval 8. června tohoto roku. NASA a další kosmické agentury se snaží odhalovat potenciálně nebezpečné asteroidy, jež se přibližují k naší Zemi. Očekává se, že v budoucnosti nás budou ohrožovat stále více. Faktem je i to, že výše uváděné asteroidy většinou neodhalili s větším předstihem, ale buď několi k dní před průletem, nebo až v okamžiku, kdy vlétly do naší atmosféry.
Jak je to s kometou ISON
Tuto zvláště významnou kometu jsem vnímal už před jejím oficiálním „objevením“. Cosi neobvyklého jsem začal pozorovat už od poloviny září minulého roku. Občas mnou procházely tak silné vlny energie, že jsem nemohl ani spát. Zajímavý prožitek se mi stal kolem 21. září, když jsem byl u jedněch známých na Moravě. Ze spánku mi probudila vnitřní vize – viděl jsem obrovský záblesk, jakoby přes celý horizont vybuchly miliony bílo-fialových blesků. Velmi mi to rozrušilo, a proto jsem se poté šel (ještě v noci) projít po zahradě, přičemž mi naprosto uchvátila jasná hvězda na východní obloze. Hned po návratu do Prahy jsem začal zjišťovat, co to bylo. Dle souhvězdí, v němž se na cházela, mi na hvězdárně sdělili, že šlo o JUPITER. Stále mi však vrtalo hlavou, proč tak nevídaně září. Energetické neobvyklé vjemy rovněž neustávaly. Když jsem už nevěděl, co s tím, poprosil jsem o vysvětlení pomocníky. Ti mi skrze vnitřní hlas sdělili, že je to zářením velké komety. Takže jsem kvůli tomu znova volal na hvězdárnu, kde mi potvrdili, že byla skutečně objevená nová kometa, a to právě nedaleko JUPITERA. Oficiální zprávy celého světa pak začaly šířit novinu, že v pátek 21. září 2012 se podařilo dvěma východním astronomům objevit zcela novou kometu (dle její dráhy je zřejmé, že k nám letí poprvé) s velkou jasností, které dali označen í ISON. Objevili ji přibližně ve vzdálenosti 1 miliardy km od Země.
Je ovšem třeba zdůraznit, že tato kometa, přestože dříve ještě nebyla viditelná dalekohledy ani dalšími hmotnými prostředky, se v našem systému vyskytovala už mnohem déle. Astronomové uvádějí, že hmotné záhaly komet vylétají z Oortova oblaku, což je kulovitý oblak těles na okraji naší sluneční soustavy, jež je od nás vzdálený přibl. 50 000 AU (tj. astronomických jednotek, označujících vzdálenost Země od Slunce). Přestože rychlost letu komety není konstantní, tak alespoň dle výpočtů uvedených na http://ssd.jpl.nasa.gov/sbdb.cgi?…, vychází, že v posledních době byla rychlost letu ko lem 4 AU za rok. Z toho lze vypočítat, že ISON by při této rychlosti mohl teoreticky z Oortova oblaku vyletět před více než 12000 lety (tzn. přibližně v té době, kdy se potopila Atlantida).
Počátkem minulého století musel být ISON už mnohem blíže a zaručeně uvnitř naší sluneční soustavy. Přestože nemohl být ještě viditelný dalekohledy ani dalšími hmotnými prostředky, byl jeho vliv už zřejmě pociťovatelný. Pro jasnovidné jedince by kometa též měla být zjevně viditelná vnitřním zrakem. Obzvláště silné vjemy by měli mít hlavně v tom případě, pokud je její vnitřní jádro skutečně čistě duchovního druhu. Abd-Ru-Shin v knize Poselství Grálu v přednášce „Velká kometa“ uvádí: „Cesta hvězdy vede přímo z věčné říše do této části světů. Její jádro je naplněno mocnou duchovní silou; obaluje se hmotností a bude proto viditelná i pozemským lidem. Jistě a neúchylně jde kometa svou drahou a bude v pravou hodinu na svém místě, jak to bylo určeno již před tisíciletími.“ Vraťme se však k oficiálnímu „objevení“ komety ISON. Podle předběžných pozorování komety se jednalo o neobvykle zářivou kometu, neboť v době objevu dalekohledem byla vzdálena neuvěřitelných 6 AU (tj. za oběžnou drahou Jupitera).
Kometa ISON je zajímavá i tím, že se dráha jejího letu výrazně odlišuje od ostatních komet, které byly v posledních desetiletích pozorovány. Uvádí se, že její dráha je podobná dráze velké komety z roku 1680, kterou bylo možné pozorovat i za denního světla a jež za sebou nechávala dlouhý ohon. Je symbolické, že 333 let poté se k nám blíží další VELKÁ KOMETA!
Očima by měl být ISON dobře pozorovatelný někdy od poloviny listopadu 2013, a to na ranní obloze, kde ji za rozbřesku mají dělat společnost planety MERKUR a SATURN. Velmi důležitý bude též samotný průlet komety ISON kolem Slunce, které má minout v malé vzdálenosti (přibližně třetiny úhlového průměru Slunce), což by mělo způsobit její značnou svítivost. Předpokládá se, že překoná i magickou hranici –10 magnitudy. Podobně jasný je i Měsíc před první čtvrtí.
V prvních prosincových dnech má být na mrazivé obloze patrný za soumraku a před rozbřeskem jen chvost. Další dny ale mají ukázat kometu v celé její kráse. Ta se má navíc ještě přibližovat k Zemi, přičemž by měla prudce stoupat nad obzor. Díky tomu nemusí výrazně vadit ani Měsíc – stačí si vybrat tu část noci, kdy je Měsíc pod obzorem. Kometa může způsobit meteorický déšť Až kometa ISON proletí kolem Země, je možné, že z prachu jejího ohonu vznikne meteorický déšť. K tomuto jevu má dle vědců dojít v lednu 2014. Avšak místo toho, aby částice v záblesku světla shořely, mají se pomalu snášet dolů k Zemi. Prachové částice se původně pohybují rychlostí přes 200 tisíc km/hod. Jakmile se však dostanou do naší atmosféry, mají se zpomalit téměř k nule. V důsledku toho prý na Zemi nebudou vidět tyto meteory padající skrze naši atmosféru. Co to s námi udělá? To nikdo neví. Kromě toho můžeme očekávat ještě další děje, vyplývající z vnitřní přitažlivosti VELKÉ KOMETY. Abd-Ru-Shin k tomu ve stejnojmenné přednášce uvádí: „Její síla bude vysávat vodu vysoko vzhůru, přinese povětrností pohromy a mnoho jiného. Země se bude otřásat, až ji obklopí její paprsky“… Proto může přitažlivost vnitřního jádra čistě duchovního druhu mimo jiné narušit gravitační rovnováhu na&scar on;eho slunečního systému.
Nyní právě kometa ISON prolétává pásmem asteroidů, které se nacházejí v oblasti mezi JUPITEREM a MARSEM. Je možné, že si některé z nich přitáhne a vezme je sebou na svou misi k Zemi. Začátkem října 2013 kometa ISON proletí přes oběžnou dráhu MARSU, a pak už v cestě nebude překážet žádná z planet – poletí rovnou k Zemi. Jestliže ovšem ISON nebude sám, ale poletí s ním nějaké asteroidy, tak se můžeme dočkat i „ohně padajícího z nebes“, jak to popisují různé apokalyptické vize. Leckdy se v této souvislosti píše o „padajících hvězdách“. Podívejme se ještě na tento pojem. Význam slova hvězdy – v němčině Sternen – pochází zō ejmě od strahlen, což lze přeložit jako zářit. Je to tedy hromadný pojem pro takové objekty, které září na obloze.
Patří mezi ně jednak stálice, jako jsou třeba slunce, nacházející se v bližším či vzdálenějším vesmíru. Ty viditelně „svítí“ a během delšího časového údobí se ve většině případů zdánlivě nepohybují, čímž vytváří souhvězdí apod. Kromě toho k nim lze přiřadit i planety našeho slunečního systému, jež obíhají kolem Slunce. U planet lze „plánovat“ (tj. spočítat) kde se kdy budou nacházet (např. v jakém souhvězdí). Mezi hvězdy můžeme rovněž počítat i komety, které se přiblížily ke Slunci. Obdobně jako planety odrážejí sluneční záření, čímž dle svého druhu též září. Abd -Ru-Shin proto ve svých přednáškách uvádí: „Zářící Hvězda jest klíčem, který otvírá veliké dění v hrubohmotnosti… Obnoví všechno, neboť skrze ni se zhroutí a zřítí to, co bylo v soudu označeno k pádu!…V jejích paprscích to nyní brzy prožijete hrubohmotně!“ Zda je tímto „klíčem“ skutečně kometa ISON ještě nevíme – prozatím však splňuje základní podmínky, které o ní byly v minulosti vysloveny. V každém případě můžeme očekávat, že její vliv nezanedbatelně pocítíme a její objevení na obloze bude mnohem více, než jen divadlo pro senzacechtivé lidi.
Jak se ISON blíží
Zopakujme si, že ISON přiletěl z východu a objevili ho v souhvězdí RAKA. Následně přešel do znamení BLÍŽENCŮ, počátkem září má přejít do LVA, začátkem listopadu do PANNY, v polovině listopadu do VÁH, pak má přejít do STŘELCE a následně do ŠTÍRA. Vzdalovat se má přes znamení HADA a DRAKA, aby opět odletěl k východu. Významný zřejmě bude i průlet ISONA kolem královské hvězdy REGULUS (označuje se jako srdce znamení LVA), k němuž má dojít těsně před polovinou října (v té době se v této oblasti má nacházet i ohnivý MARS). Proto můžeme očekávat značný příliv energie živlu ohně. Připomeňme si biblické varování: „Kdo obstojí, až on se rozzáří ;? Neboť on se roznítí jako oheň tavičův…“
Vraťme se ale ještě o něco nazpět do současnosti. Koncem června má být ISON dle propočtů od Země vzdálen ještě přes 600 mil. km, koncem července 550 mil. km, koncem srpna méně než 450 mil. km, koncem září přes 300 mil. km a koncem října to už má být pod 200 mil. kilometrů.
Zajímavé je i to, jak se mění rychlost jeho přibližování k Zemi – vyplývá to nejen z působení gravitace Slunce, ale i oběhu naší Země, která v první polovině tohoto roku letí opačným směrem než kometa, ale v druhé polovině roku jí jakoby letí „naproti“. V měsíci červnu se k nám ISON přibližuje o více než milion kilometrů denně. Rychlost přibližování se pak má zvyšovat – začátkem srpna by to mělo být přes 2 a půl milionu kilometrů denně. V průběhu září téměř 4 miliony kilometrů denně a ještě více by to mělo být v říjnu – kolem 4 a půl milionu kilometrů denně!
V listopadu se přibližování zdánlivě zpomalí (nejblíže od Země bude v této době 22.11 a to přibližně 128 mil. km), koncem měsíce listopadu se od nás bude ISON dokonce trochu vzdalovat, neboť bude podlétávat oběžnou dráhu naší Země a připravovat se na oblet Slunce (obrat kolem něj má být 29.11). Začátkem prosince se ISON opět má začít přibližovat k Zemi, a to nemalou rychlostí přes 4 miliony km denně, v dalším průběhu měsíce se má přibližovat rychlostí kolem 3 milionu km denně a postupně se bude rychlost snižovat ke 2 milionům km denně. Těsně před tím, než se ISON nejvíce přiblíží k Zemi, k čemuž má dojít 27. prosince (vzdálen má být tehdy přibližně 64 mil. km), se přibližování zdánlivě zpomalí – jakoby pohyby komety Země a komety byly téměř vyrovnané. Pak se začne ISON od Země pomalu vzdalovat. Přesto bude následující dny do konce roku 2013 ještě velmi blízko. Začátkem následujícího roku by měl být ISON ještě nedaleko a teprve postupně se bude od Země vzdalovat. V polovině ledna by ISON měl od nás být vzdálen více než 100 mil. km, v polovině února přes 200 mil. km a v polovině března přes 300 mil. kilometrů. Kolem poloviny roku 2014 by ISON měl být od Země vzdálen kolem 600 mil. kilometrů, což je přibližně tak daleko, jak je tomu v měsíci červnu roku 2013.
Co s námi udělá velká kometa?
Vraťme se nejprve k na počátku článku položené otázce: „ Co přinášejí komety? …" Je zákonité, že do našeho slunečního systému vždy přinášejí jinorodou energii, která je takového druhu, jenž odpovídá vlastnostem okolí, z nichž kometa pochází. Pokud jádro VELKÉ KOMETY pochází z praduchovní oblasti, přinese nám zcela nezvyklé a nesmírně vysoké vibrace. Ty zřejmě snese jen ten, kdo se už dokáže „zachvívat“ v pozemsky nejvyšších vibracích, odpovídající fialové barvě. K tomu je ovšem nutná nejvyšší duchovní pohyblivost! Zjevně tedy obstojí jen ten, kdo se bude vnitřně i navenek dostatečně pohybovat.
Na otázku: „Co s námi udělá velká kometa?“ nedokáže ovšem nikdo z lidí odpovědět.
Můžeme jen pozorovat „znamení na nebi“ a vnímat rovněž to, co přicházející provádí s naším nitrem, jak to ovlivňuje naše rozličné duševní záhaly apod. Projevy transformace zřejmě budou znatelné i na hrubohmotném těle, které by se též mělo celkově přeměnit. Očistná síla velké komety má být rovněž značná; proto bude zřejmě docházet k rasantní očistě na všech úrovních. Pokud bychom byli duševně i tělesně zcela očištěni, pak by tyto vjemy byly zřejmě jen příjemné – můžeme přitom vnímat pocity tepla, procházejících proudů, zvýšených rotací energetických center apod.
Pokud se ovšem někdo do té doby nedokáže zbavit svých chybných postojů a stahujících zátěží minulosti (jako je ješitnost, domýšlivost, zlost, závist, závislosti ad.), tak pronikavé paprsky velké komety neúprosně vypálí vše, co není v souladu s Boží vůlí. Hlavně se to projeví na disharmonických a přetěžovaných částech těla, jako je mozek, nervy, trávicí orgány, kůže apod. Zřejmě bude přibývat i šílených činů (jako je např. postřílení lidí v okolí). Buďme tedy skutečně bdělí a vnímejme! Měli bychom se též ve svém vlastním zájmu snažit, aby naše pozemské tělo bylo pokud možno co nejzdravější a dostatečně silné. Neoslabujme se proto ani módními výstřelky, jako je třeba dlouhodobé „nejedení“ či jednostranné diety, avšak ani zbytečným rozčilováním se a zabýváním všemožnými nesmysly a špatnostmi, které lidé dělají.
Samozřejmě, že tato „velká očista“ se netýká jen našeho těla, ale i celé Země. Proto též dochází v tomto roce k tolika dříve nebývaným přírodním katastrofám. Připomeňme si obrovské bouře v USA, které v tisku označovali jako „bílé peklo“ či tamější rozsáhlé požáry a tornáda, které doslova srovnaly se zemí celé pásy hustě obydlených území.
U nás se zase nebývale vzedmuly řeky a další vodní toky. Lidé se domnívají, že až to skončí, spočítají se škody a můžeme dále dělat to, co dříve. Poučíme se však ze záplav? Při sledování rozvodněných toků jsem si uvědomil, co vše s e do vody spláchlo. Nejen běžně viditelné odpadky, ale i všemožné chemikálie (pesticidy, úniky z provozů atd.). Proto by lidé měli pochopit, že povodně nejsou žádná náhoda, ale jde o zákonitou odezvu našeho špatného vztahu k vodě.
Pokud ji nepřestaneme škodit a znečišťovat, bude dále docházet k takovýmto „čištěním“, jež budou nabývat i na intenzitě. Stoupne-li voda ještě výše, než minule, nepomůže nám ani budování protipovodňových zábran. Zbývá nám jen jediné: uznat své chyby, přestat bojovat proti přírodě a konečně se polepšit. Obecně bychom se měli připravit na to, že dění se bude v následujících měsících neustále stupňovat, přič emž se zřejmě přidají i další živly. Stačí se podívat na četnost zemětřesení, a to nejen v Turecku, Řecku či jinde ve světě, ale rovněž u nás. Dochází k nim leckdy i na místech, jež byly dříve považovány za seizmicky stabilní. Pro vědoucí by to nemělo být překvapením, neboť Abd-Ru-Shin k tomu už dávno uvedl: „Hvězda je klíčem k hrubohmotnému dění, které je bytostnými pomocníky všude připraveno.“
Co se týká doby a délky doprovodných přeměn, lze kromě okamžitých dopadů očekávat i dlouhodobé transformační přeměny. Vždyť velká kometa z roku 1680 odstartovala to, že se během následujících dvou století výrazně změnilo předchozí uspořádání ve světě, jakož i smýšlení lidí. Tyto proměny byly nutné uskutečnit před zrozením vyslance ze Světla, jež měl lidem přinést nové vědění. Ten o VELKÉ KOMETĚ dále uvádí: „Řítí se s hukotem jako posel Boží, jako svědek toho, který byl poslán, aby naplnil všesvatou vůli! … Hvězda by přišla v tuto dobu v každém případě, aby hojností svého žáru zahrnula zemi a přitom svou mocnou duchovní silou lidstvo a zemi pozvedla do výše…“
„Pokud by lidé byli tak zralí, jak by ve svém vývoji dnes již museli být, kdyby se snažili dbát všech zákonů ve stvoření, vyvolalo by její objevení u lidí jásavé uvítání a oblažující, vděčné velebení Pána, který ji vyslal!“ Můžeme se tedy těšit na letošní slavnost Zářící hvězdy, neboť přibližně v této době nám má být kometa nejblíže! Potěšme se už nyní pohledem na nádhernou přicházející kometu ISON, která se k nám nesmírně rychle blíží!
Dle získaných podkladů i vlastního prožití článek sepsal: Vít Syrový
Vystavil: Patrik

čtvrtek 21. listopadu 2013

Abdrushin: Velká kometa (z Poselství Grálu)

73. Velká kometa 

Vědoucí mluví již řadu let o příchodu této obzvláště významné hvězdy. Počet těch, kteří jí očekávají, neustále vzrůstá; její předzvěsti se čím dál více hromadí, takže ji lze ve skutečnosti také snad brzy očekávat. Avšak co vlastně znamená, co přináší, odkud přichází, to není ještě vysvětleno správně.
Tuší se, že přinese převraty pronikavého druhu. Avšak tato hvězda znamená víc.
Může být nazývána Betlémskou hvězdou, protože je zcela stejného druhu, jako byla ona. Její síla saje vodu vysoko vzhůru, přináší živelné pohromy a ještě více. Země se třese, když jí obejmou její paprsky.
Od událostí v Betlémě nebylo tu nic podobného. Tak jako Betlémská hvězda, vypravila se i tato z věčné říše praduchovního v době, aby došla na této zemi k působení právě, když mají nadejít léta duchovního osvícení nade vším lidstvem.
Hvězda má svou cestu v přímé linii od věčné říše až k této světové části. Její jádro je naplněno vysokou duchovní silou; zahaluje se hmotností a tím se stane viditelná také pozemským lidem. Jistě a neochvějně sleduje kometa svou dráhu a bude v pravou hodinu na té úrovni, jak tomu bylo již tisíciletí předurčeno.
První, bezprostřední účinky začaly již v posledních letech. Kdo to nechce vidět a slyšet, kdo necítí jako směšné, stavět všechno to mimořádné, co se již stalo jako něco všedního, tomu přirozeně není pomoci. Chce si buď ze strachu hrát na pštrosa, nebo je zatížen nejhorší omezeností. Oba druhy musí se klidně nechat jít jejich cestou, a jejich snadno vyvratitelným tvrzením se lze jen usmívat. Vědoucím by však mohlo být také řečeno, kam udeří první silné paprsky hvězdy. Avšak, protože paprsky postupně obepnou celou zemi, tak by nemělo žádného účelu, mluvit o tom podrobněji. Potrvá to léta až k tomuto bodu a léta, než se země opět z jejího vlivu uvolní. A pak bude očištěna a osvěžena v každém směru, k požehnání a k radosti obyvatel. Nikdy nebyla země krásnější, než bude potom, a proto má každý věřící hledět s tichou důvěrou do budoucnosti, a nelekat se toho, co také má přijít v nejbližších letech. Jestliže dovede důvěřivě vzhlížet k Bohu, nestane se mu žádné utrpení. — —
Poselství Grálu od Abdrushina


Vystavil: Patrik

Jaroslav Dušek - planeta dělá naprosto výjimečný manévr a čeká na nás


Země před 114 milióny let. Právě vyšlo slunce a první květina, která kdy na Zemi vyrostla, rozvíjí svůj květ vstříc slunečním paprskům. Zemský povrch byl pokrytý vegetací už miliony let před tímto významným okamžikem, jenž předznamenal vývojový skok v rostlinné říši. První květina pravděpodobně přežila jen krátce, a ještě dlouho potom se kvetoucí rostliny objevovaly jen sporadicky, protože zatím nebyly příznivé podmínky pro jejich rozšíření. Až jednoho dne zaplavilo planetu obrovské množství vůní a barev tak by to bylo, kdyby existoval nějaký svědek, který by to všechno pozoroval.

O mnoho let později sehrály tyto voňavé, křehké bytosti, které nazýváme květiny, důležitou roli při vývoji vědomí ostatních druhů. Lidé jimi byli odjakživa přitahováni a fascinováni. Jak se lidské vědomí vyvíjelo, staly se květiny pravděpodobně první věcí, která je všeobecně ceněná, ačkoliv nemá téměř žádnou užitnou hodnotu - tzn. nepotřebujeme ji k tomu, abychom přežili. Květiny inspirovaly bezpočet umělců, básníků i mystiků. Ježíš nás nabádá, abychom je pozorovali a učili se od nich, jak žít. O Budhovi se vypráví, že jednou dal svým učedníkům „tiché kázání“, při němž si jen mlčky prohlížel květinu, kterou držel v ruce. Jeden z přítomných mnichů, Mahákášjapa, to po chvíli nevydržel a začal se usmívat. Podle legendy byl právě on jediným, kdo pochopil smysl Buddhova kázání. Uvědomění, které vyvolalo onen úsměv, si postupně předávalo dvacet osm mistrů, až se později stalo základem zenu. Květiny mohou lidem zprostředkovat krásu, jež je základní součástí našeho nejvnitřnějšího bytí, naší pravé přirozenosti. Uvědomění si krásy bylo jednou z nejdůležitějších událostí v evoluci lidského vědomí. Vyvolávalo v lidech pocity radosti a lásky. Květiny se tak staly, aniž bychom si to plně uvědomovali, symbolem, projevem toho nejcennějšího a nejposvátnějšího uvnitř nás - beztvaré krásy neviditelného Bytí - ve světě forem. Květiny jsou mnohem křehčí a pomíjivější než rostliny, z nichž se vyvinuly. Staly se posly z jiných sfér, tvoří most mezi světem hmotných forem a neviditelným Bytím ~ světem bez forem. Nejenže příjemně voní, ale přinášejí lidem i vůni duchovních sfér. Použijeme-li slovo „osvícení“ v jeho širším významu, můžeme květiny nazvat „osvícenými“ rostlinami.

Každá životní forma - nerosty, rostliny, živočichové nebo lidé - může dosáhnout „osvícení“. Dochází k tomu však velmi zřídka, protože jde o víc než jen o běžný, kontinuální vývoj: osvícení je narušením kontinuity vývoje, je to skok do zcela jiné úrovně Bytí a hlavně osvobození se od hmotných forem. Dokážete si představit něco těžšího a neproniknutelnějšího, než je kámen, jedna z nejhustších forem hmoty? I nerosty však procházejí změnami molekulární struktury. Vytvářejí krystaly, které mohou být dokonce i průhledné. Uhlík se při velmi vysokých teplotách a obrovském tlaku mění na diamant a některé nerosty na drahokamy.

Většina suchozemských plazů, tvorů nejvíce spjatých se zemí, přežila miliony let, aniž by u nich došlo k nějaké významnější vývojové změně. Některým však narostlo peří a křídla a stali se z nich ptáci. Překonali gravitaci, jež je do té doby omezovala. Nenaučili se lépe lézt nebo chodit, ale vyvinuli úplně nový způsob pohybu, který ten původní zcela překonal. Květiny, krystaly, drahokamy i ptáci mají pro lidského ducha již odnepaměti zvláštní význam. Stejně jako ostatní životní formy, jsou i oni dočasným projevem věčného Života, věčného Bytí. Jejich nadpozemská krása a éterická povaha nás fascinuje a přitahuje.

Lidé, kteří dosáhnou určitého stupně Přítomnosti, vnitřního klidu a bdělosti, jsou schopni vnímat božskou esenci života, věčné vědomí neboli ducha každého tvora, každé životní formy, cítit s nimi jednotu a milovat je jako sebe. Většina lidí však vidí pouze vnější formy, nejsou schopni vnímat jejich vnitřní podstatu, protože si nejsou vědomí ani své vlastní podstaty, své esence, a ztotožňují se jen se svou tělesnou a duševní formou.

Při pohledu na květinu, krystal, drahokam nebo letícího ptáka si i člověk, který většinou není vědomě přítomný, čas od času uvědomí, že musí existovat něco víc, než jen hmotné formy. Éterická krása těchto forem života ho přitahuje proto, že odkrývá jejich vnitřní podstatu, jež bývá většinou mnohem méně patrná. Totéž platí pro všechna čerstvě narozená mláďata - novorozeňata, štěňata, koťata, jehňata atd. Jsou křehká a zranitelná a ještě ne úplně zakotvená v hmotném světě. Jejich nadpozemská krása, roztomilost a nevinnost rozněžní i poměrně necitlivého člověka.

Když se pozorně zahledíte na květinu, krystal nebo ptáka, aniž byste do toho vkládali mysl, stanou se pro vás branou do světa bez hmotných forem, do sféry neviditelného Bytí. To je důvod, proč tyto tři „osvícené“ formy života hrály již odpradávna významnou roli ve vývoji lidského vědomí - proč je například květ lotosu hlavním symbolem buddhismu a proč bílá holubice představuje pro křesťany Ducha svátého. Tyto symboly připravují půdu pro významný posun lidského vědomí, pro duchovní probuzení, jehož začínáme být svědky.
via Eckhart Tolle - Nová Země 

Poslechněte si Jaroslava Duška, jenž moc hezky hovoří o planetě Zemi, tvorbě vědomých polí a historicky naprosto výjimečném manévru, jenž právě probíhá. Video zde

Zdroj: www.novebohatstvi.cz
Vystavil: Mates


neděle 17. listopadu 2013

Patrik: Komety 2013 LOVEJOY + ISON + ENCKE

Kometa ISON, 14.11.2013, foceno z Kanady

Kometa. Docela mě zaráželo, že se tomuto astronomicky a spirituálně významnému jevu na blozích nikdo moc nevěnuje navzdory jeho čím dál gradující aktuálnosti. Přitom kometa tu není nakonec jedna, ale hned několik zároveň! Doporučuju proto 3 níže uvedené odkazy a samozřejmě zde doporučuju si nabízené interpretace tak nějak probrat, přebrat atp. ...

Dnešní datum odkazuje na změnu v rámci naší české kotliny  rád bych tímto tak trošku (neplánovaně) oslavil toto výročí poukázáním na další  možné společenské změny,  a to pochopitelně vzhledem k již naznačené symbolice komet v širším měřítku, ale...uvidíme. Minimálně vizte zde umístěné 3 dny staré foto (http://energytalisman.eu– nádherný záběr, nemyslíte? :-)


Doporučené odkazy k prostudování:


3) KOMMET.CZ - ISON 2013 („oficiálnější“, včetně animace očekávaného průletu)


(...) v době nejtěsnějšího průletu 28. a 29. listopadu není vyloučena viditelnost komety za denního světla. Začátkem prosince se začně opět objevovat na noční obloze, nejprve ráno (kolem 5. prosince) poté i večer (17. prosince) a o Vánočních svátcích bude vidět už po celou noc! (http://www.kommet.cz/list.php?c=ison)


Edit 18. 11. 2013:

Víte, delší dobu si tak nějak říkám, jak dlouho to s tím systémem ještě takhle půjde – proti planetě, jejím přirozenějším obyvatelům, ale samozřejmě i proti lidskému tělu a lidské duši. Na druhou stranu se nám povětšinou ještě nechce, aby došlo na radikálnější řez a jsme docela nenápadně rádi z toho umělého natahování, a že tudíž žijeme ještě stále spokojeně v hmotném blahobytu obklopeni poměrně spolehlivou technologií, bez které si už mnohdy svůj každodenní život nedovedeme představit (viz už třeba toto psaní na internetový blog a následné virtuální diskuze). 

Na věc 2012 se hezky pozapomnělo, jelo se dál, ale takřka po roce se ukazuje empiričtější podloží teorií nějaké možné proměny“, jelikož bližší komety mají vliv i na solární činnost (alespoň to tak vyplývá z doporučovaných odkazů). Vzpomněl jsem si  na to, jak říká indián chlapci, že život je neustálý boj mezi černým a bílým vlkem, načež chlapec se ho ptá, který z nich nakonec vyhraje. Indián odpoví, že ten, kterého člověk víc krmí. Zcela upřímně; když přemýšlím nad tím, zda pokračovat ve stávajícím duchu doby či nepokračovat, nevím, který vlk je černý, který bílý, a kterého víc krmit, pokud vůbec nějakého... :-)

Každopádně tuto osobní vsuvku neberte jako strašení, neboť jak praví sám autor prvních dvou textů: konců světa bylo dost a je možné, že podobně jako v případě konce mayského kalendáře někteří lidé ani tentokrát nic vědoměji nezachytí. Určitý energetický vliv na každého člověka by však měl být nesporný!

Patrik

Petr Hynek: Duše v igelitovém pytlíku

Duše zabalená v igelitovém pytlíku (viz níže), byť plném lásky, je pouze duší v igelitovém pytlíku. Ale dopřejte jí volnost, nechte ji vzlétnout do oblak i spadnou na zem, aby s polámanými křídly znovu okusila jedno i druhé, aby se zocelila a stala se duší opravdového člověka, který chápe, že nic není odděleno.

Krásně na toto téma hovoří indián Chromý jelenec, šaman, z kmene Lakotů. Jeho moudrost a poselství byla zaznamenána v knize „Chromý jelen“ (bohužel již není nikde k sehnání...):

„Medicinman nemá být svatý. Měl by poznat a procítit všechny proměny života - zoufalství, radost, kouzla i realitu, odvahu i strach svého lidu. Měl by se umět snížit na úroveň broučka! Vznášet se vysoko jako orel. Pokud nezakusí obojí, nestojí jako medicinman za nic.

Nemoci, vězení, chudoba, opíjení - všechno jsem to musel zažít na vlastní kůži. Svět se točí kolem hříchů. Nemůžeš být tak nafoukaný, tak nelidský, že chceš být čistý, duši pěkně zabalenou do igelitového pytlíku. Musíš být současně bůh i ďábel.

Být dobrým medicinmanem znamená být uprostřed vřavy a neskrývat se před ní. Znamená to poznat život ve všech jeho stupních. Znamená to nebát se občas ze sebe udělat blázna. I to je posvátné. Příroda a Velký Duch taky nejsou dokonalí. Tolik dokonalosti by svět ani neunesl. Duch má dobrou tvář i špatnou tvář. Někdy se víc poučím z té zlé stránky než z dobré.“Více zde: http://www.seste-slunce.cz/news/duse-v-igelitovem-pytliku/

Nové informace E-Catu

To, že dnes je technologie Andrea Rossiho pravda a je funkční jeho zařízení nikl – vodíkového E-Catu, jste již četli zde: http://energieupramene.blogspot.cz/2013/05/normal-0-21-potvrzenifunkce-e-cat-zdev.html
a práci si můžete stáhnout zde:  http://uloz.to/x7TqUESA/ecat-studena-fuze-report-pdf


Jaké jsou klady tohoto zařízení si můžeme shrnout zde:

1*. Na rozdíl od konvenčních elektráren, které produkují velké množství toxického odpadu, se žádný jaderný odpad nevyskytuje, pouze stabilní transmutační produkty.

1. Žádné nebezpečné záření.

2. Žádné jaderné palivo zde není používáno. Vodík a Nikl jsou stabilní, to znamená, že nejsou potřeba žádná zvláštní opatření, na rozdíl od klasického jaderného paliva uranu, nebo plutonia.

3. Používá se obyčejný vodík, na rozdíl od „těžkých“ vodíků (deuterium), který by byl i dražší.

4. Obě paliva Nikl a vodík jsou hojné a levné.

5. Malé množství niklu a vodíku (g) mohou produkovat kilowaty měsíce i déle.

6. Vyhořelá náplň u E-Catu se dá navíc recyklovat, tedy znovu použít.

7. V případě, že by se celosvětově rozšířilo používání E-Catu, pro palivové články by to znamenalo jen 1% z roční produkce Niklu, navíc berme i v úvahu recyklaci.

8. Hustota energie u E-Catu je velmi vysoká.

9. E-Cat produkuje teplotu až 1 000 st. C. To znamená, že teplo může být použito jak pro průmyslové účely a i pro výrobu elektrické energie.

10. E-Cat produkuje velké množství energie z malého objemu.

11. Jedna provozní náplň Niklu a vodíku vydrží  několik měsíců i déle.

12. E-Cat je přenosný na rozdíl od konvenčních jaderných zdrojů, které vyžadují obrovské prostory a pomocný personál. Tato technologie může být použita i pro pohon vozidel.

13. Na rozdíl od solární a větrné technologie, může být E-Cat  v konzistentním provozu a výroby energie 24 hod. denně, bez ohledu na povětrnostní podmínky.

14. Na rozdíl od běžné jaderné technologie, nikdy nemůže nastat situace případné havarie jako u klasické jaderné elektrárny, prostě reaktor u E-Catu roztaje a přestane fungovat.

15. Ve zkušebních testech E-Catu kdy se začne komora tavit, reakce se prostě zastaví a žádná radioaktivita neznečišťuje životní prostředí.

16.Neuvolňují  se žádné skleníkové plyny a budou emise CO2 dramaticky klesat.

17. Vozidla používající technologii E-Catu nebudou požadovat běžné palivové nádrže, to hodně umožňuje snížení hmotnosti a další konstrukční využití.

18. Základní provedení E-Catu je velmi jednoduché na rozdíl od běžné horké fůze(jaderné) a s ním spojené složité  obslužné obvody.

19. Další vývoj E-Catu se tak zlepšil nyní, že celé zařízení se vejde na desku běžného stolu a další vývoj by rozhodně nestál miliony dolarů jak vývoj standardní jaderných elektráren.

20. COP E-Catu mohou být velmi vysoké, tedy 10 nebo i vyšší.

21. E-Cat by byl i ideálním zdrojem pro družice a nehrozí zde nebezpečí při pádu družice na Zem zamoření při osazení dnes jadernými generátory.

22. E-Cat je levné na výrobu, jsou použity jen běžné materiály, ocel, keramika, měď, atd.

23. E-Cat bude možné rychle uvést do výroby díky automatickým linkám, které mohou vyrobit velkou část jednoduchých komponentů.

24. E-Cat je schopen i vyrábět přímo el. Energii.

Jak můžete vidět, výhody technologie E-Catu jsou velmi široké a má mnoho pozitivních aspektů.

Zdroj: http://www.e-catworld.com/2013/11/twenty-five-wonders-of-the-e-cat/
_

Pan Rossi, sdělil, že výsledky testů E-Catu by měly být zveřejněny v roce 2014.
Zde je záznam rozhovoru s panem Rossi:

Otázka:
"Všichni víme, že dlouhodobý test E-CATu běží. Můžete nám říci, kdy bude dokončen? Mám na mysli fázi sběru dat, protože čas analýzy dat je asi jen těžko možné předvídat. Prosím, omluvte mou netrpělivost, ale četl jsem každé ráno tento deník v naději na dobré zprávy. Jsem trochu nervózní s rostoucím globálním oteplováním. ECAT je pro mě jediná naděje, kterou máme na snížení produkce CO2. Modlím se k Bohu za vás i vaši práci."

Andrea Rossi odpověděl:
"Děkuji vám za pozornost a Vaše sympatie. Nevím, kdy budeme zveřejňovat, protože to nezávisí na mně, ale jistě v roce 2014. Troufám si předvídat, srpen / září." (Od tohoto termínu by se měla odvíjet i hromadná výroba.)

Myslím, že se tady odkazuje na zprávu interního dlouhodobého testování, které je pod taktovkou jeho partnera v USA. Druhé dlouhodobé testování je zřejmě vedeno nezávislým týmem, jak Rossi říká a vše bude zveřejňovat  jejich vlastním způsobem, podle jejich vlastního plánu - jako tým Levi dříve v tomto roce.

Vypadá to, že stejně jako my, se nemůže dočkat, až to bude uveřejněno – ale zatím je to na milosti a nemilosti ostatních a musí se dodržovat jejich časový harmonogram.

Zdroj: http://www.e-catworld.com/2013/11/rossi-publication-surely-within-2014-maybe-first-half/
_

Nyní si můžete stáhnout i prezentaci firmy LENR-cars na základě produkce studené fůze a to zde:
http://uloz.to/xGK6puwJ/lenr-cars-nchauvin-ilenrs-12x-pdf
_

Další informace se týká Kesheho, který má v plánu začít svůj kosmický program v roce 2014.

Starší články si můžete přečíst zde: http://energieupramene.blogspot.cz/2012/04/zpravodajstvi-e-cat.html

Zdroj: Energie u Pramene
Vystavil: Mates

Text byl mírně stylisticky upraven (originál: http://energieupramene.blogspot.cz/2013/11/nove-informace-e-catu.html)

sobota 16. listopadu 2013

MichalB: Vesmír jako hologram

Uf - a ještě takto při sobotě by Vám z tohoto týdne neměl uniknout další významnější Michalův text :-): 

Předpokládám, že nejsem jediný, kdo při sběru informací narazil na zprávy, že celý vesmír je hologram. Dlouho mi vrtalo hlavou, co to znamená. Pokud i vy patříte mezi zmatené, pak mohu předložit úvahu, jak se s tímto srovnáním věci možná mají.
Jelikož pod pojmem hologram jsem vždycky měl světelnou show, kdy z několika světelných zdrojů je speciální technikou vytvářen virtuální nejenom 2D, ale i 3D obraz v prostoru, který podle stupně dokonalosti použité technologie je méně či více reálný.


Nechci zabředávat do technických podrobností, neboť tomu zase až tak moc nerozumím, ale kdo má zájem si základy pročíst, může třeba ZDE:

Ale jak to souvisí s Vesmírem? Dlouhou dobu jsem si také myslel, že Vesmír je jen hmotná iluze (na netu na toto téma najdete spoustu zanícených debat) vytvořená z nám neznámého důvodu - třeba pro srandu lidskému mozku. Že my vlastně ani neexistujeme a naše průhledná Duše si sedí někde u megaperfektního vesmírného 3D televizoru a hraje nějakou šílenou hru a my jsme její jakési virtuální figurky ve virtuálním světě.

Hologram je sice optická vizualizace informací, ale též může být použit jako uložiště informací (například binárních dat). Výhodou je miniaturizace samotného nosiče informací při zachování objemu dat. Čili se brzy pravděpodobně dočkáme toho, že klasické harddisky, flashdisky či optické disky se stanou minulostí a nahradí je holografická forma záznamu i čtení mnohonásobně většího objemu dat.

Vytáhnu teď to nejzajímavější, alespoň pro mne určitě. Takový hologram má tu vlastnost, že libovolný bod tohoto hologramu obsahuje veškeré informace o celém hologramu. To znamená, že nám stačí mít přístup (s patřičným vybavením) k jednomu jedinému bodu hologramu a budeme vědět naprosto vše z informací, které celý hologram nese (a nezáleží na jeho velikosti). Z tohoto jediného bodu lze zrekonstruovat celou předlohu se vším všudy.

Už začíná trošku svítat? Je možné, že tvrzení znalých toho, že vesmír je holografické podstaty, nemá nic do činění z virtuálním zviditelněním informací, nýbrž se samotným uchováváním informací. Najednou pořekadla typu "Jak nahoře, tak dole", "V člověku je ukryt celý vesmír" aj., dostávají úplně jiný rozměr. Dokonce i odvážná tvrzení některých vědců, že i mozek je holografické podstaty, takto nabývají konkrétních podob a je už najednou lépe pochopitelné, jakým způsobem se "do mozku" ukládají, ale i z něj čerpají vzpomínky, vědomosti, zkušenosti i mnoho a mnoho dalšího.

Nebudu to vícero rozpitvávat, kdo chce, patřičné informace si dohledá. Připodobnění vesmíru k hologramu tedy nemá nic společného s virtualitou (hmotný vesmír je skutečný, což mi často dokazuje kladivo a "borůvky" na prstech), nýbrž se samotným stvořením Vesmíru, jeho chováním, zákonitostmi, všemi ději, zkrátka s každým pohybem každé elementární částice, která ho tvoří, ale také s každým naším činem, slovem a hlavně myšlenkou.Toto všechno se ukládá do řekněme holografické matrice Univerza. Je to tam nesmazatelně navždy uloženo a nejenom to. Je možné tyto informace kdykoliv "přečíst". Pokud jste si vzpomněli na termíny jako UIP (univerzální informační pole), Akáša, energoinformační pole a další, pak ano, jde o tentýž holografický princip ukládání i čerpání informací. I ta nejnovější informace o jediném atomu, molekule nebo naší myšlence (ta je sama o sobě informací, potažmo hologramem - torzním polem, chcete-li) je okamžitě k dispozici v celém Vesmíru. "Hologram vesmíru" tedy není produkt-výsledný projev, jak se mnohde uvádí, nýbrž (tedy alespoň podle mne) zdroj.

Právě proto, že v každém bodu hologramu jsou veškeré informace celého hologramu, jsou možné takové fenomény, jako je telepatie, mystická vnuknutí, vhledy do minulosti i budoucnosti, cestování Vědomí neomezeně v čase i prostoru a mnoho dalšího.

Právě proto je v každé naší buňce, v každém atomu ukryto vše. Ovšem nikoliv na hmotné či energetické úrovni, nýbrž na úrovni informační a proto jak se říká: "na velikosti nezáleží". Veškeré informace o všem až do posledního spinu nejvzdálenějšího atomu vesmíru. My, jako součást Vesmíru, k tomu všemu máme teoretický přístup. Ale to je zase jiný "příběh", který nakousnul Petr H. TADY.

Autor: MichalB
Vystavil: Patrik

Spiiidy o naší temné (potlačované) stránce

Toto byste tento týden neměli minout...:-):

Žádného z démonů se neboj.
Jsou to Tví pomocníci.
Pomohou Ti zbavit se těch částí duše,
jež Ti brání ve vývoji.

To neznamená,
že bys je měl(a) začít
milovat,
uctívat,
nebo se těšit z jejich přítomnosti.

Pouze si uvědom,
co v Tobě ožije,
když se s nimi setkáš.

A co je v Tobě silnější,
když se nějakého zbavíš.

Autor: Spiiidy
Vystavil: Patrik